דרך הציור אני יכולה
לשלוח את האהבה שלי הישר לבתים שלכם. זה ממלא אותי באושר.


אירית ישראליהיי, אני אירית.


נולדתי בחיפה למשפחת תרבות ואמנות.

עם אמא פסנתרנית ואבא שחקן, זמר ואיש יצירה בלתי נלאה, היה זה אך טבעי שאמצא עצמי בבגרותי עוסקת במוסיקה.

וכך ביליתי את חיי המקצועיים עוסקת בהדרכת חבורות זמר,הלחנה,כתיבה ועיבודים.

אני מאמינה כי אנו אנשי האמנות אולי מוכוונים על ידי כוחות שונים לתחום אמנות מסוים, אך התחומים האחרים רוחשים מתחת לפני השטח, מחכים להזדמנות שתגיע, או לא תגיע, לפרוץ.

בגיל 45 הייתי ברת מזל וזכיתי לעבור תהליכים שהעירו בי את הכישרון השני שלי,ששכב רדום עמוק עמוק בתוכי, מן הסתם מאז אותם רגעים בילדותי בהם נאמר לי, במילים או בחיוך – את מציירת נחמד, אבל אולי כדאי שתשבי עכשיו לנגן...

בגיל 45 נתתי לעצמי מתנה, לקחתי איתי חלום ישן והלכתי לשיעור ציור. זה היה לפני שש שנים. הדרך שעברתי עד כה היתה מדהימה, המתנות שהתגלו קשות לתפיסה.

במהלך הלימודים, לאחר התנסויות במדיות ובנושאי ציור שונים, התמקדתי באופן ברור באהבה חזקה נוספת- בעלי החיים.

מבחינתי,הכל נמצא בעיניים, וזכיתי להיות יכולה להעביר את הרגשות האלה בצורה עמוקה.

מתוך הצורך האישי שלי בהתכנסות מצאתי עצמי מתמקצעת במדיית העפרונות הצבעוניים.

העפרונות הצבעוניים, שהיו מזוהים שנים רבות עם ציורי ילדים, חודרים בשנים האחרונות בצורה חזקה מאוד לעולם האמנות כמדיה המאפשרת רכות, ירידה לפרטים,אינטימיות ואופי מיוחד,הבולט בצורה חזקה במיוחד בציורי פרחים, אנשים ובעלי חיים.

אני מקווה שאם אתם כאן, זה סימן שרציתם להעניק לעצמכם או למי מחבריכם מתנה מיוחדת ומרגשת שתישאר אתכם לשנים הבאות- מתנת הקשר עם האהובים עלינו ביותר, דרך האמנות.


חוויות ואווירה מהסטודיו והחיים שלי

אני מציירת בבית, בטבע, בטיולים, אפילו באוטו, כשנוסעים עם המשפחה או עם החברים. הציור הוא אהבה גדולה שלי, ורואים את זה בכל אחד ואחת מהעבודות שלי. בין אם זה ציור פורטרט בהזמנה, ובין אם זה משהו שאני מציירת מהרגש, לעצמי, מעצמי, החיבור שלי לסביבה ולטבע הוא בלתי-נפרד ונוכח מאוד.